Naar de inhoud

Net gelanceerd — stel je vraag — antwoord meestal binnen een werkdag

Voor webshops

DHL kerst 2026: laatste verzenddag per land voor webshops

DHL eCommerce heeft kerstafhaaldagen per land en product. Vergelijk Parcel Connect en Europlus en bereken een eerdere bestelgrens voor jouw webshop.

· 10 min lezen

Inhoudsopgave

In het kort

  • Voor DHL Parcel Connect vanuit de Benelux noemt de officiële eindejaarsplanning 22 december 2026 als laatste afhaaldag naar Duitsland voor levering vóór kerst. Voor Frankrijk staat 20 december en voor Griekenland 14 december; je webshopbestelgrens moet eerder liggen en passen bij de bevestigde afhaling van jouw dienst.
  • DHL Europlus heeft voor sommige landen andere datums. Kies de kolom van het geboekte product en controleer de echte ontvanger.
  • De B2C-kalender noemt op kerstavond afhaling op aanvraag tot 15.00 uur, beperkte sortering en geen avondbezorging. Dat is geen algemene belofte dat een dan afgehaald pakket vóór kerst aankomt.
  • Op 25 en 26 december vermeldt de B2C-kalender geen afhaling, sortering of bezorging. Neem de onderbreking mee in openstaande orders en voorraadbewegingen.
  • AirPost is een peer-to-peer fulfilmentnetwerk: webshops laten hun orders inpakken en naar een pakketpunt brengen door geverifieerde mensen dicht bij hun klanten, die daarmee per pakket vanuit huis bijverdienen. Geen magazijn, geen minimum aantal orders.

Je webshop stuurt een cadeau naar een Franse consument en een geschenkdoos naar een Duits bedrijf. Op beide opdrachten staat DHL, maar daardoor hebben ze nog niet dezelfde kerstgrens. DHL eCommerce publiceert aparte planningen voor consumenten, zakelijke ontvangers en internationaal vervoer. Binnen die internationale planning zijn er opnieuw verschillende productkolommen. Gebruik de laatste afhaaldag van de passende route en reken daarna terug naar het moment waarop jouw bestelling volledig klaar moet zijn.

Welke laatste afhaaldagen publiceert DHL eCommerce per land?

De internationale eindejaarsplanning 2026 geldt voor zendingen vanuit de Benelux. De titel van de datumkolom verwijst naar de laatste afhaaldag met levering vóór kerst of nieuwjaar. Hieronder staan alleen de kerstdatums voor een selectie van bestemmingen. Het document is op 14 oktober gelezen en de tabel is visueel gecontroleerd. Bevestig voor jouw opdracht de actuele productbeschikbaarheid en afhaalafspraak; deze publicatie reserveert geen rit op jouw adres.

Bestemming vanuit BeneluxDHL Parcel Connect: kerstDHL Europlus: kerst
Duitsland22-12-202622-12-2026
Frankrijk20-12-202621-12-2026
Griekenland14-12-202616-12-2026
Ierland18-12-202618-12-2026
Luxemburg22-12-202621-12-2026
ZwitserlandGeen service in deze tabel21-12-2026
NoorwegenGeen service in deze tabel18-12-2026
Officiële DHL eCommerce-kerstkolommen voor 2026, gecontroleerd 14-10-2026. Afhaaldag is geen besteldatum; product en boeking moeten overeenkomen.

Gebruik „geen service” alleen voor het product en de tabel waarin het staat. Het betekent niet dat geen enkele DHL-dienst of andere vervoerder het land bereikt. Andersom maakt een aanwezige Europlus-datum die optie niet automatisch boekbaar voor een consumentenpakket. Bewaar bij je orderregel het gekozen product, het afleverland en de afhaalafspraak. Daarmee kan degene die de campagne bijwerkt de juiste grens toepassen zonder te moeten raden welke route achter het algemene vervoerderslogo zit.

Waarom heeft een zakelijke webshop niet altijd de B2B-kalender nodig?

B2C en B2B onderscheiden hier de ontvanger en de bijbehorende vervoersdienst, niet alleen jouw bedrijfsstatus. DHL benoemt in zijn productdocumentatie Parcel Connect als B2C en Europlus als B2B. De feestdagenpagina verwijst afzonderlijk naar consumenten en zakelijke ontvangers. Een webshop die vooral consumenten bedient, kan dus niet de ruimste bedrijfsregel kiezen omdat de afzender een onderneming is.

Controleer wie de bestelling werkelijk ontvangt. Een klant kan vanuit een zakelijk e-mailadres een privégeschenk kopen, terwijl een consument een bestelling op kantoor wil ontvangen. De gekozen vervoersdienst moet passen bij het concrete adres en de aangeboden ontvangstwijze. Laat de packlocatie niet zelfstandig het product veranderen om een latere datum te kunnen gebruiken. Als een andere dienst geschikt en beschikbaar is, stem de nieuwe verwachting en kosten eerst af en maak één duidelijk goedgekeurde opdracht.

Kun je voor Frankrijk werkelijk op zondag laten afhalen?

De Franse Parcel Connect-datum in de publicatie valt in 2026 op zondag. De aanwezigheid van die datum bewijst geen zondagse afhaalafspraak voor ieder account of iedere particuliere packlocatie. Vraag je contactpersoon of boekingskanaal hoe de gepubliceerde planning voor jouw opdracht wordt uitgevoerd. Als je normale rit op een andere dag ligt, moet je vanaf de daadwerkelijk bevestigde overdracht rekenen. Een gewenste extra afhaling blijft een wens totdat ze is bevestigd.

Die controle hoort vóór de verkoopactie plaats te vinden. Anders kan je webshop nog Franse orders aannemen op basis van een tabeldatum, terwijl de laatste haalbare rit bij jouw verzender al voorbij is. Bewaar daarom naast de officiële landelijke datum ook het lokale vertrek dat je kunt uitvoeren. Bij meerdere verzenders beoordeel je iedere packlocatie afzonderlijk. Een bevestigde rit bij de ene persoon mag niet als algemene afspraak voor alle voorraadadressen in je webshop gelden.

Lokaal verzenden zonder eigen magazijn

Geen minimum, geen vaste kosten. Gratis aanmelden.

Meld je gratis aan

Wat betekenen de Benelux-regels voor kerstavond en kerstmis?

De B2C-feestdagenkalender 2026 zet op donderdag 24 december afhaling op aanvraag tot 15.00 uur, beperkte sortering en geen avondbezorging. Voor 25 en 26 december staan alle drie de handelingen uit. Lees elke kolom: afhalen, sorteren en bezorgen. Een doos die aan het einde van een nog werkende afhaaldag meegaat, heeft daarmee niet automatisch een bezorgmoment vóór de onderbreking.

De B2B-kalender vermeldt voor Nederland, België en Luxemburg op kerstavond vervroegde dienstverlening met afhalen tot 15.00 uur. Ook daar zijn beide kerstdagen gesloten. Je moet daarnaast weten wanneer het ontvangende bedrijf daadwerkelijk toegankelijk is. Een bedrijf dat al eerder vakantie heeft, is voor jouw order geen geschikte ontvangstlocatie op een theoretisch beschikbare vervoersdag. Controleer dat met de klant voordat je een tijdgevoelige geschenkdoos verstuurt.

Benelux-momentNaar consumenten: B2CNaar zakelijke ontvangers: B2B
24 december 2026Afhaling op aanvraag tot 15.00 uur; geen avondbezorgingVervroegde dienstverlening; afhalen tot 15.00 uur
25 en 26 december 2026Geen afhaling, sortering of bezorgingGesloten in Nederland, België en Luxemburg
31 december 2026Afhaling op aanvraag tot 13.00 uur; geen avondbezorgingVervroegde dienstverlening; afhalen tot 15.00 uur
Selectie uit de twee officiële 2026-kalenders. Gebruik de passende ontvangersgroep en bevestig aangevraagde afhalingen.

Het verschil op oudjaarsdag is een reden om de kolommen ook na kerst gescheiden te houden. Voor een vervangend cadeau of een nieuwe maat begint een nieuwe orderbeoordeling. Neem geen eerdere afhaaltijd over alleen omdat dezelfde verzender het werk uitvoert. Een aangekondigde retour is bovendien nog geen verkoopbare voorraad. Controleer eerst of de juiste variant werkelijk is teruggekomen en beoordeeld voordat je de vervangende bestelling tegen een volgende afhaling vrijgeeft.

Hoe bereken je een eerdere bestelgrens voor cadeauorders?

De vervoerderstabel begint bij een voorbereide zending. Jouw klant begint bij een bestelling. Daartussen kunnen betaalcontrole, voorraadselectie, samenstellen, persoonlijke tekst, verpakking en labelcontrole zitten. Trek die benodigde tijd van je bevestigde overdracht af. Doe dat per productgroep. Een kant-en-klaar artikel krijgt alleen dezelfde grens als een samengesteld geschenk wanneer je beide werkelijk met dezelfde voorbereiding kunt uitvoeren. Gebruik het totale aantal nog open opdrachten om te bepalen wat de packlocatie aankan.

  1. Kies het feitelijke product

    Noteer service, afleverland en ontvangersgroep. Gebruik de productnaam van je boeking en niet alleen DHL als vervoerder.

  2. Bevestig het vertrek

    Controleer de internationale datum en de rit op de packlocatie. Leg afhalingen op aanvraag en afwijkende dagen uitdrukkelijk vast.

  3. Reserveer complete voorraad

    Tel de aanwezige varianten en verpakkingen. Verwachte aanvullingen zijn nog geen vrijgegeven lokale voorraad.

  4. Trek voorbereiding terug

    Gebruik gemeten werk voor de volledige giftverpakking, adrescontrole en overdracht. Maak een aparte grens voor personalisatie.

  5. Controleer de klantbelofte

    Pas productpagina, checkout en bevestiging op dezelfde grens aan. Test een passende en een te late bestelling naar het betrokken land.

Als tijdsillustratie neem je 36 orders waarvoor de laatste voorbereiding vier minuten per order kost. Dat is 144 minuten. Met aangenomen 30 minuten voor de batchcontrole en 45 minuten voor de overdracht wordt het 219 minuten, oftewel drie uur en 39 minuten. Dit zijn rekenaannames, geen DHL-capaciteitsnorm. Gebruik voor je echte besteldatum eigen metingen en eventuele reserve. Een internationale tabeldatum geeft geen extra tijd voor onvoltooide personalisatie.

Wat kost die voorbeeldbatch als je het inpakken uitbesteedt?

Voor dezelfde 36 kleine pakketten neem je de voorgestelde AirPost-inpakvergoeding van € 2,25 uitsluitend als voorbeeld van een afgesproken bedrag. Inpakken komt dan op € 81,00. De platformkosten van € 0,85 per pakket worden € 30,60; samen € 111,60 vóór verzendlabels, verpakking en eventuele extra werkzaamheden. Prijslogica en constanten gecontroleerd op 14 oktober 2026.

Deze rekening bevat geen DHL-tarief en bevestigt geen specifieke dienst in AirPost. Controleer de actuele route en het aangeboden product voordat je koopt. De feitelijke inpakvergoeding spreek je met de verzender af. Een lokale voorraadlocatie of betaald label verlengt de vervoerderstermijn niet. Wil je wisselen van dienst, beoordeel dan de werkelijke totaalprijs en de getoonde annuleringsvoorwaarden van een eerder label. Laat geen twee verschillende verzendetiketten op dezelfde doos zitten.

Wanneer helpt voorraad in het land van de klant?

Als het product al in Duitsland ligt, is een Duitse klantorder een andere transportbeweging dan een pakket vanuit Nederland. De hierboven getoonde internationale Benelux-datum hoort dan niet automatisch bij die lokale order. Controleer opnieuw de oorsprong, het product en de daar geldende kerstregel. Via AirPost voor webshops leg je voorraad bij een verzender die orders inpakt en naar de overdracht brengt. Spreek voorraadcontrole en beschikbaarheid af voordat je de lokale verkoopbelofte inzet.

Voor een kostenvergelijking helpt de bestaande post over kleine pakketten naar Duitsland; voor je gewone Nederlandse vervoerderkeuze de vergelijking van PostNL, DHL en DPD. Houd kostenkeuze en kerstuitvoering bij elkaar in je beslissing. Een goedkoop product met een onhaalbare overdracht is geen passende keuze voor een tijdgevoelige bestelling. Een lokaal product helpt pas wanneer de voorraad aanwezig is en de complete opdracht op tijd kan vertrekken.

Veelgestelde vragen

Wat is de laatste DHL-verzenddag naar Duitsland voor kerst 2026?

De internationale Benelux-planning vermeldt 22 december voor Parcel Connect en Europlus. Het betreft afhalen, geen klantbesteldatum; bevestig de passende dienst en je echte rit.

Waarom verschillen DHL-kerstdatums voor Frankrijk per product?

De officiële tabel heeft afzonderlijke productkolommen. Gebruik de dienst die je daadwerkelijk boekt en bevestig de uitvoering; verwissel Parcel Connect en Europlus niet om een latere grens te krijgen.

Bezorgt DHL eCommerce op eerste of tweede kerstdag?

De geraadpleegde B2C-kalender vermeldt op 25 en 26 december geen afhaling, sortering of bezorging. De Benelux-B2B-kalender vermeldt beide dagen gesloten.

Kan mijn webshop op kerstavond nog laten afhalen?

De B2C-kalender beschrijft afhaling op aanvraag tot 15.00 uur. Bevestig de afspraak. Die afhaling geeft op zichzelf geen belofte dat de bestelling vóór kerst bij de klant is.

Zijn dit ook DHL Express-kerstdeadlines?

Deze post gebruikt DHL eCommerce-planningen. Controleer voor een Express-boeking de eigen geldige dienstregeling en voorwaarden van dat product.

Bronnen

Bespreek met een verzender de aanwezige voorraad, laatste volledige batch en bevestigde afhaling voor jouw kerstbestellingen.

Kerstorders met een verzender voorbereiden

Deel dit artikel

WhatsAppLinkedIn

Verder lezen

Lokaal verzenden zonder eigen magazijnGeen minimum, geen vaste kosten. Gratis aanmelden.Meld je gratis aan